Jak jsem přišel ke svému jménu

24. července 2009 v 16:00 | Henry Degrelle |  Povídky
Mé jméno je Clyde B. Jackson. Je mi 20 let a žiji se svou matkou Bonnie a starším bratrem Jimmym ve státě Virginia v bohem zapomenuté vesničce Spiritfield.
Nebyl jsem vždy Clydem. Do svých deseti let jsem se jmenoval Michael a byl jsem se svým jménem nadmíru spokojen, jelikož jsme díky němu dostával hromadu dárků z celého světa od nových injekčních stříkaček přes trenýrky nápadně zužené ze zadní strany, až po nespecifikovatelnou bílou hmotu, o které má babička řekla, že vypadá jako umělý nos.
Jak jsem již uvedl, žil jsem se svým jménem v neskutečné symbióze, a prodejem dárků, které k nám přicházely, si naše rodina přivydělávala v horších časech (zužené trenýrky od nás většinou kupovali obyatelé holandské čtvrti a injekční stříkačky zase často potřebovali kamarádi maminky).
Vše vypadalo nádherně až do doby,než k nám do domu začaly chodit videokazety neznáme seznamovací agentury s videi velmi mladých a velmi sympatických chlapců. Byl jsem nadšen, že by mě tolik kluků v mém věku z celého světa chtělo poznat, jen mi vrtalo hlavou, proč na záběrech většina z nich nemá kalhoty a ti nejmilejší ani trenýrky. Ale jak se říká jiný kraj-jiný mrav.
Těšil jsem se s neutuchající radostí na nové kamarády, avšak má matka byla jiného názoru a tak jsem dostal zákaz poslat jako odpověď svéprádlo nebo fotky se sprchy, jak chlapci často žádali. Její rozhořčení dostoupilo ještě většího vrcholu po tom, co začal Jimmy - po shlédnutí několika kazet - nosit růžové kožichy ,které na sobě míval děda, když vystupoval v nočních klubec jako zpěvák, a používat jméno našeho stvořitel příliš často ve zdrobnělé podobě. Abychom uchránili bratra před velkými vedry, které v kožichu v létě zažíval a taky abychom již nikdy nedostávali žádné zdraví ohrožující kazety a ani různé průhledné opalovací krémy s nápisem Durex Play 2v1 massage, rozhodla se, že je třeba změnit mi jméno.
Vzala si na tuto činnost dlouhou dovolenou, neboť jeji oblíbené heslo bylo: práce kvapná, málo platná. Po půlročním přemítání, při kterém padla jména všech slavných američanů z naši hrdé historie, jako například James Booth, Abraham Lincoln, Lee Harvey Oswald, John Fitzgerald Kennedy,John Dillinger, George Washington nebo Homer Simpson , a při kterém taky přišla o práci,nakonec vybrala jméno po velké americké postavě 30.let. Máma vždycky říkala, že mé jméno mi bude připomínat, že i z neznámého jedince se může stát světoznámá osobnost.
A tak jsem se stal Clydem Barrowem Jacksonem a vzal tím na sebe dva velké životní závazky. Nikdy nebudu žádný nýmand a vždy a to bez vyjímky budu jezdit jen vozy značky Ford . A věřte nebo ne, to se taky stalo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Barin Lost Barin Lost | 11. dubna 2010 v 11:44 | Reagovat

Dobrá povídka, Miku. trochu mi připomíná Šimka a Grossmanna, udělaná do amerického stylu. ale dobré, zasmál jsem se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama