PŘEDÁK V TOVÁRNĚ NA WHISKY

5. června 2009 v 15:05 | Mike DeLongpre |  Povídky
Roger žil se svou ženou Sally na Středozápadě. Jejich farma ležela v úpatí hor na okraji vesnice. Sally se starala o dům a farmu. Měli jednu krávu, pět slepic, jednoho kohouta co šoustal těch pět slepic, kozu a velkého psa. Ten pes se jmenoval Buck. Večer vždycky ulehával k nohám Sally. Jejich soused byl milý starý chlapík tak kolem sedmdesátky. Frank Savage. Ve vesnici ho měli všichni rádi. Sally ho taky zbožňovala a Rogera to pěkně sralo. Vždycky o všem věděl první.
Roger pracoval ve městě, které bylo asi dvacet kilometrů od vesnice. Dělal předáka v místní továrně na whisky. Měl docela slušnou mzdu. Jednou se chtěl z našetřených peněz odstěhovat někam pryč. Někam, kde by mohl žít sám se Sally a nemusel by trpět to, že na ní každý civí. Byl žárlivý a cholerický. Měl padesát dva let, byl o třicet let starší než Sally, urostlý, hnědé oči s nebezpečným padouchovským výrazem. Nosil černého stetsona a vypadal nebezpečně. Budil respekt. Rád popíjel v místním baru. Vlastnil ho Henry Snider. Mladý pohledný muž co se ke všem choval vstřícně a mile.
"Nazdar Rogere."
Neodpověděl. Jen si sednul na barovou stoličku.
"Co tak sklesle?"
"Nestarej se a nalej mi whisky."
"Tak pardon že jsem se pána zeptal."
"Drž hubu nebo ti ty tvý koule zarazím do prdele!"
"Co to s ním ksakru je, Jacku?"
"Nevím, Henry. Takhle divnej už je delší dobu."
Jack byl Rogerův spolupracovník. Byl o hodně mladší, v továrně byl kratší dobu, ale měl lepší postavení, protože lezl šéfovi do zadku.
"Typický slizský šmejd" , říkal vždycky Sally, když se o něm bavili.
"Jack je náhodou hrozně fajn mužskej!" odvětila.
"Ty s ním šoustáš, že jo! Že je to tak!"
"Ale Rogere, jak to můžeš vůbec říct? Nešous..."
"... ty děvko jedna! Nesnaž se mi lhát!"
A udeřil Sally přímo na tvář. Svalila se na zem.
"Rogere," řekla vzlykavě, "vždyť víš že miluju jenom tebe! Nikdy bych si ho tam nenechala strčit od nikoho z těch chlapů. Na tu tvojí kládu stejně nikdo z nich nemá!"
"Fakt, kotě? Tak mi to dokaž! Ukaž jak s tím klackem umíš pracovat!" a rozepnul si zip u kalhot.
Sally ho vzala do úst a začala pracovat. Jazykem kroužila kolem žaludu, pak ho obtočila svými plnými, rudými rty a jezdila dopředu a dozadu. Když mu pták pořádně ztvrdnul, odhodil Sally na gauč, vyhrnul jí šaty, kalhotky stahovat nemusel, nenosila je, a vrazil ho mezi ty úchvatné stehna. Párkrát zapracoval a vystříkal se. Sally to nikdy neudělal. Neuměl to. Byl to starý, přepracovaný páprda. Továrna na prachy, nic víc.
Jednou ráno, když jel Roger do práce, tak na něj zavolal Frank.
"Rogere, musím vám něco říct. Ten váš pes..."
"Jestli ti sere na zahradu, tak ho prašti klackem, dědo."
"Ne, vy jste mě špatně pochopil. Totiž vaše žena..."
"Mojí ženu nech na pokoji nebo ti uříznu koule!"
"Ale Rogere!"
"Nech mě být, dědku."
Roger si s nikým nebral servítky. Byl to tvrdý chlap ostřílený životem. Když ho někdo nasral, dal mu to pořádně slíznout. Měl špatné dětství a to ho poznamenalo. Nechoval k lidem žádnou úctu. Smysl života viděl v pití whisky. Chodil do toho místního baru skoro každý den. Byla tam pořád ta stejná sebranka. Jack, pár vesnických opilců, pár vousatých hráčů pokeru, ženské v šatech a barman Henry. Sally chodívala s ním, ale Roger ji nerad brával. Hrozně žárlil. Sralo ho jak všichni po Sally čumí, stojí jim péra a tečou sliny. Sally s nima flirtovala, tancovala a veselila se a Roger jenom seděl u baru a pil. Sally byla kus ženské. Jedna z nejhezčích holek na Středozápadě. Nikdo nechápal jak může být s takovým starým zapčklým dědkem jako byl Roger. Její vlnité blonďaté vlasy jí spadaly až pod lopatky, nad plnými, rudými rty se usmívaly dva modré úplňky a její tělo dokonale vyplňovalo útlé šaty.
"Ahoj Jacku!" křikla Sally.
"Nazdar kočko, trsneme si?"
"Proč ne, krasavče." odvětila s pošetilým úsměvem na tváři.
Rogera to trochu namíchlo, ale měl před sebou whisky a potřeboval se napít. Kopl do sebe tři v krátkém časovém rozletu a sledoval ty dva jak se po sobě plazí a hledí si do očí.
"Ta tvoje ženská je ale kus!" prohodil Henry.
"Jo, je to děvka! Chceš s ní šoustat? Určitě ti dá. Určitě ošoustala všechny ty zasraný plesnivce v týhle podělaný vesnici. To jenom já se musím doprošovat! Podívej, lepí se na sebe jak dvě hovna. Jdu tomu šmejdovi rozbít hubu!"
"NE, počkej!" křikl Henry.
Nestihl to ani doříct a Roger si to mašíroval k Jackovi. Chytil ho za límec, napřáhnul se a trefil ho přímo na tvář. Vydalo to tupý zvuk. Jako když zatnete sekeru do špalku. Jack se svalil na zem a nehýbal se. KO. Takový úder by skolil i světového šampiona v boxu.
"Chce se ještě někdo podívat na moji ženskou?"
Všichni odvrátili hlavy.
"Jestli na ni někdo z vás zoufalců šáhne, tak ho zabiju. ZABIJU!"
Chytl Sally za zápěstí a odtáhl ji domů. Sally se zamkla do chlíva a Roger šel sám spát.
Druhý den jel Roger do města na finálový zápas baseballové první ligy. Sally zůstala doma. Rozhodla se že navštíví Jacka.
"Ahoj, Sally, pojď dál."
"Jak ti je? Bolí tě to?" zeptala se ustaraně.
"Ani ne, už jsem jich za život pár schytal."
Jack nalil dvě sklenice vína.
"Mrzí mě to. Je hrozně žárlivej. Už bysme to neměli dělat. Miluju ho. Nechci ho ztratit."
"Jasně, miluješ ho."
Mlčky seděli. Sally dopila sklenici "Promiň, Jacku." a odešla domů.
Roger se vrátil večer nezvykle opilý.
"Vyhráli to, zlato, vyhráli! Jdem to oslavit!"
Začal se na Sally lepit.
"Ne, Rogere, dneska ne." odstrčila ho.
"Co je? To říkáš furt! Nikdy se ti nechce se mnou šukat! No jo, je mi to jasný! Tys byla dneska za tím prevítem co? Šukáš s ním, s tím prospěchářským šmejdem! Zabiju ho! ZABIJU HO TEĎ HNED!"
Šel k prosklené skříni, kde visela brokovnice po Rogerově otci.
"NE, Rogere! NE! Já s ním nešukám, jsem ti věrná!" začala se po něm sápat.
"Drž hubu, děvko! Furt jenom lžeš!" a odhodil ji na zem.
Přiběhl Buck a začal na něho štěkat a cenit zuby.
"Zavři tlamu ty prašivý pse!"
Roger odkráčel k autu, hodil brokovnici na sedadlo spolujezdce a nastartoval motor. Sally za ním běžela a křičela. Marně.
Dorazil k Jackovu domu a vykopl vstupní dveře.
"Kde si ty zmrde!" zařval.
"Co se to tu kurva dě..."
Nestihl to doříct. Domem zazněl výstřel.
Roger nasedl zpátky do auta a jel ke svému domu. Sally pořád brečela.
"Tak co ty běhno! Koho si vybereš teď co? S kým budeš teď šoustat? Vsadím se že mrdáš i s tím staroušem od vedle že?"
Naplnil brokovnici nábojem.
"Ne, Rogere, prosím tě, nééé!" křičela hlasem plným slz a zoufalství.
"Nenechám tě dále mě urážet a ponižovat. Tvoje užívání skončilo!"
Zmáčkl spoušť. Ostrý zvuk se nesl narůžovělou oblohou od zapadajícího slunce.Všechno utichlo. Buck po Rogerovi vyjel a ten ho silně praštil pažbou pušky do žeber, až bolestí zakňučel. Zašel do kuchyně a otevřel láhev whisky ze své továrny. Buck se stočil u mrtvého těla Sally. Ležel u ní i ráno, když se Roger probudil. Našel pod dveřmi dopis. Otevřel ho:

Chtěl jsem vám to říct, ale nechtěl jste mě vyslechnout. Teď už je pozdě, ale myslím že byste to měl vědět. Sally vás podváděla, ale ne s Jackem, ani se mnou ani s nikým jiným z vesnice. Ten dotyčný žije s vámi v domě.
Frank
Roger se otočil směrem k mrtvé Sally. Buck zvedl hlavu. Roger se zadíval do jeho krásných černých očí. V brokovnici zbýval poslední náboj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama