Mary

21. května 2009 v 20:12 | Henry Degrelle |  Povídky
Den D je zde. Celý týden jsem byl nervozní. Představa, že bych měl jít s Mary na ples ve mně zapálila svíčku naděje - pokud dokážeš pro lásku žít, bude láska žít pro tebe. Konečně s ní budu sám, budu jí moci říct, jaké city k ní chovám, jakým tepem bije mé srdce, když spatřím její tvář i jen na malou sekundu.
Popoháněl jsem v mysli hodiny dopředu a dopředu, žádná hodina dne pro mě neměla hodnotu, jen osmá, osmá, začne ples,budu tančit s tou, pro kterou bych všeho nechal, skončil se svým způsobem života, odvrhl přátele, zapudil sám sebe.
Vytoužená hodina nastala - sedím u stolu s dívkou, kterou miluji, sál plný tančících páru, prostorem zní melodie slunečního hrobu, mary je nervozní stejně jako já, její modré oči nervozně poletují po sále, chvíli se zastaví na očích mých, ale hned utečou, sotva zaznamenají lehký úsměv na rtech mých, krásná blondýnka, snad anděl, kterého vyslali na zem, aby změnil život něvěřícího cynika, je křéhká jako skleněná váza, každý dotyk její ruky člověka naplňuje extází.Celý týden jsem snil a nyní se sen stal skutečností.
"Nezatančíme si mary?" Snažím se být nenucený.
"Jasně proč ne" a vytáhla z kouzelné brašny své osobnosti další z odzbrojujících úsměvů.
Tančíme spolu asi pět skladeb, nevím kdo tančí vedle, nevím co kapela hraje, vím jen, že je tu, že se jí dotýkám, že se zmaterializovaly veškeré sny od dob co jí znám, jemně jí políbím na tvář,usměje se, opakuje můj polibek, stisknu jí ruku, pomalu se naklání ke mně, cítím, jak se její ňadra otírají o mou hruď, rty anděla se blíží k mým,už cítím její dech, vnímám každou sekundu jako hodinu, zavíram oči a čekám polibek......... nepřichází
Otevírám pomalu oči, ležím ve své zborcené posteli doma, všude kolem starej dobrej bordel, smrad cigár, chlastu, převržená židle u stolu, pokoj orámován žlutými zakouřenými stěnami, pavučina v rohu. Kouknu na hodinky, musím do práce, zvedám se z postele....sakra zase jsem si nastříkal do trenek!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama