Lesk a bída Henry Degrella

22. května 2009 v 10:53 | Henry Degrelle |  Povídky
Článek v časopisu hudební rozhledy
Jako poslední v pořadí vystoupil na včerejším koncertě trumpetista Henry Degrelle. Oslnil osobitým podáním koncertu A dur pro trubku a klávír.............. Henry Degrelle - významný příslib pro budoucnost naši vážné hudby


Sobota 13:00
Sedím si sám v kuchyni zase ponořen do svých myšlenek, s trumpetou na klíně, cigárem v držce,extramega turek na stole, před sebou pult s notama.
Zazvoní telefon.
"čau henry, co dnes děláš? nezajdem kopnout na hřiště a pak na jedno?" , známý hlas na druhém konci drátu - Remy - jeden z těch kámošů o které by člověk nechtěl přijít.
"sorry, musím cvičit, kdyžtak až večer"
"ser na to, cvičíš furt, jednou z toho zcvokneš, polez ven, domluvil jsem fotbal, přijde larry, rené, frank, začutáme, dáme pivo, pohoda, to chceš celý život sedět doma a hrát na kus zkroucenýho plechu?"
šel bych hned, zase celý den nic nedělat, postávat na hřišti, chlastat lahváče, kouřit bezfiltrovky a kopat na bránu.
"sorry, fakt ne, musím nadrtit etudy, stupnice, přednes, a pak mě teprve čekají aranžma pro kvintet, nedá se svítit, pokud chci jednou něco hrát, tak se nemůžu furt povalovat"
"kdysi ses povaloval furt, a taky si hrál"
"jo, ale to jsem to nebral tak vážně jak teď, pokud se chci hraním jednou živit, tak musím každý den cvičit"
"ty vole, už jsem tě neviděl tak 2 měsíce, potřebuješ taky někdy pauzu ne? jeden den tě nezabije, to chceš bejt v bytě zamrdaný celý život? proč? pro co kurva žiješ?"
nevím co říct
"ne, fakt ne, kdyžtak zejtra"
"to říkáš furt, no nic, seru tě, dělej jak myslíš"
něco bych měl říct
"kdyžtak se na chvíli stavím, v kolik tam budete?"
"kolem třetí"
"ok, dojdu později, musím aspoň mrknout na pár skladeb", pokládám sluchátko a vím, že se nestavím.


Neděle 13:00
Zrovna cvičím nějakou stupnici, zazvoní telefon.
"čest henry, tady mike, co robíš? nechceš večer dojet k nám? děláme mejdan, přijde celá banda, vem trubku, housle, zavaříme, přijede i susan, víš ta kočka, co tu byla na silvestra"
šel bych hned, zahrát s mikem, čumět na kundy, pozdravit lidi co mě maj rádi, zase jim hrát ty samé sračky, bavit se s nima, zase být mezi lidma
"susan bude muset počkat, mám toho hodně, musím ještě přejet nějaké aranžmá do bigbandu, pak stupnice a nový přednes"
"meleš hovna, nemusíš nic.., ty už se ani neumíš bavit, celý den sedíš doma a foukáš do kusu plechu, proč? co z toho máš? neblbni a dojed"
"ne fak nemůžu, sorry, od té doby co jsem na škole nemůžu jen tak někam vyjet, musel bych pak zas dohánět látku, snad příště"
"to už tu párkrát bylo"
"nebuď nasraný, ty nemusíš dělat nic, zajdeš do roboty, načepuješ ožralcům piva, na tohle cvičit nemusíš, jak jednou příjdeš na to, jak zmáčknout pípu seš s prací hotový, já když necvičím jeden den, tak to jde poznat"
"kecy, kecy, kecy, prostě tě nepustí taťka"
"taky možný"
"proč nejsi svým pánem?? je ti dvacet, furt děláš jenom to co po tobě vaši chtěji, konzerva tě nebaví, já to vím, děláš to jen kvůli fotrovi, protože se v tobě vidí, cvičíš sračky co tě nebaví , jazz už ani nehraješ, kam se poděly tvoje ideály??"
nevím co říct
"fakt ne, nemůžu, mám toho hodně"
"dělej jak chceš, hrej si celý den na trumpetu, možná jednou zahraješ koncert A dur brilantně, taťka bude šťastnej,ale ty šťastnejší nebudeš, stav se aspoň na chvíli, chci tě tu mít, už jsme kurevsky dlouho nezachlastali"
mike má pravdu, celé to hraní je na hovno, co z toho mám? celý den zavřený doma, už mě to ani nebaví, zkurvená konzervatoř, chtěl bych se na všechno vysrat, zase být spokojený kalič, ale už to nejde, jednou se člověk musí rozhodnout co bude v životě dělat, nedá se furt jen pařit, blbnout s holkama - účtenky života nečekají.
"možná se objevím, ale až k večeru, kolem deváte, šlo by?"
"super,budem v té knajpě na rohu u nádraží, dojeď co nejdřív, susan se už po tobě ptala"
"jo kolem deváte jsem tam, zatjal"
pokládám sluchátko a vím, že se nestavím


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama