VÍTĚZSTVÍ

8. května 2009 v 10:10 | Mike DeLongpre |  Žvásty
Jednoho dne jsem v práci neměl co dělat, chlastat jsme měli zakázané, tak jsem jenom tak jezdil po internetu a četl že děti přicházejí kvůli krizi o alimenty, sexy Heidi Klum se svlékla v televizi, Američani povraždili v Íránu 50 civilistů, že Venca Klaus je kůl v evropském plotě a že o prasečí chřipce vznikají vtipy. Po světě chodí nějakých 7 miliard lidí a nakažených prasečí chřipkou bylo jenom 1600. Co je blbých šestnáct stovek proti sedmi miliardám. Nafoukli to. Televize, internet. Chtěli, aby měli lidi strach, aby byli posraní. A teď si z prasečí chřipky dělají srandu a ještě před týdnem seděli doma posraní a báli se aby se na druhý den neprobudili s rypákem a nezačali chrochtat. Jestli jde o tohle, tak je na tom lidstvo dost bídně.
Kdyby televize řekla, že přijde konec světa a podložila to nějakým vymyšleným vědeckým žvástem, lidi by začali šílet. Dovedete si to představit? Sedm miliard lidí pobíhá sem a tam a šílí. Stavěli by bunkry, nakupovali potraviny, ti co přestali chlastat by zase začali, ti co nechlastali by začali taky, páchali by sebevraždy, šoustali by o 200% více...
Televize dělá z lidí větší idioty. Možná byla vynálezem 20. století, ale je zkázou století 21. Dokáže jim nabulíkovat cokoliv. Řeknou, že žlutá není žlutá, ale modrá a oni tomu uvěří.
Samota, největší génius všech dob. Nutí vás přemýšlet. Nikdo vás neovlivňuje. Na internetu funguje elektronická forma samoty. Můžete tam říct svůj názor pěkně od plic, aniž byste se museli s někým setkat. Je to uklidňující. Nemusíte nikam chodit a o něco se snažit. Prostě to tam napíšete a polibte mi všichni mou růžovoučkou řiť.
Poslal jsem do jednoho časopisu, Ráj umělců, své povídky. Ještě tu noc mi přišel e-mail:

Vážený autore,

Vaše díla byla posouzena jako nevkusné a solidnost webu snižující
příspěvky, z toho důvodu jsme je byli nuceni smazat. Následkem toho došlo
k DOČASNÉMU potlačení zobrazení Vašeho jména v seznamu autorů, objeví se
znovu po vložení nového (seriózního) příspěvku.

Děkujeme za pochopení

tým rajumelcu.cz


Nemohl jsem dělat nic jiného, než jim na to odpovědět taky e-mailem:

Díky

Netuším proč jsem tam ty povídky posílal, když je ten časopis protkaný pičovinama:

Láska jsou křídla.
Proč já letím k zemi?
Láska jsou šaty,
Kde chybí krajky a lemy.

Láska jsou slunečná města.
Já bydlím v zapadlém údolí.
Láska je chléb z dobrého těsta.
Tak proč já jím suché obilí?

Láska je život můj i tvůj.
Tak proč já umírám?
Láska je štěstí.
Proč slzy utírám?...


Ale chtěl jsem se zapojit do "ráje umělců". Narazil jsem na skupinu lidí, kteří milují kýčovitou poezii s myšlenkou uschlého psího hovna a skupinu rádoby spisovatelů, snažící se zavděčit něčemu nebo někomu, kteří jsou plní pseudomyšlenek stát se slavnými a světově uznávanými intelektuály co si jednou ve Stockholmu převezmou Nobelovu cenu za literaturu.
Když jsem si ten e-mail přečetl, dostal jsem záchvat smíchu. Lapal jsem po dechu. Šíleně mě to potěšilo. Bylo to takové osvícení, vzpruha. Byl jsem rád že mě neuznali. Teď bych byl mezi nima. Je něco horšího než politika? Ano, publikovat literární dílo v neliterárním časopise. Jenom mě to utvrdilo v mém názoru na univerzitní profesory literatury a lidskou imbecilitu.

Co je psané v učebnici, to je pravda.
Co řekne televize, to je pravda.
Pravda vás stejně jednou dostihne a ukřižuje. Budete na tom kříži viset jako kus hadru a trpět jako Ježíš Kristus, než z něho sestoupíte a budete chytřejší, ale už bude pozdě. Smrt vás donutí mluvit pravdu a pravda vás donutí zemřít.
Ale víc vám už nedám...
Kdepak...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama